Zgrubienia na prąciu
Dzień dobry Państwu! Od jakichś 6 miesięcy zauważyłem, że moja skóra przy ujściu cewki na penisie jest jakaś zgrubiona, kolor się wydaje naturalny, ale po przypatrzeniu się głębiej widać na żołędzi i u ujścia cewki takie jakby krostki, tarczki, zgrubienia nabłonka skóry. Podejrzewam, że może być to grzybica, gdyż pracuję w ciężkich warunkach pracy. Jestem górnikiem, pracuję pod ziemią, a tam wilgotność duża, zmiana warunków powietrza, ciśnienia, temperatury, do tego dochodzi kurz, pył, brud, woda, sól. Dodam, że miałem w życiu 3 stosunki seksualne, z 3 partnerkami różnymi, wszystkie 3 stosunki były w zabezpieczeniu i prezerwatywie uprawianie. Jednak miałem zaufanie do tych partnerek i nie wydaje mi się, że po tych stosunkach mogłem się czymś zarazić. Swojego czasu brałem też antybiotyki, jak chorowałem na zapalenie zatok i oskrzeli, jednak od pewnego czasu jak jestem po operacji nosowej nie choruję na zatoki ani oskrzela, póki co...
Dziwne, iż nie przeszkadza mi to zgrubienie i te tarczki w oddawaniu moczu, nic mnie nie piecze, nie swędzi, nie zauważyłem także jakiejś wydzieliny innej czy ropy wydostającej się z cewki w ciągu dnia i nocy. Czasem zdarzało się, że bolało mnie jądro, ale mogło to być spowodowane obtarciami, warunkami pracy, noszeniem spodni wilgotnych, brudnych i przepoconych w pracy. Zamieszczę jeszcze parę zdjęć, żeby lepiej uwidocznić mój problem: http://www.box.net/shared/dem08jqv6kpisnul6y9u http://www.box.net/shared/7ee8tdootrslgsjc6z8f http://www.box.net/shared/k3onr7ivxxj38gckj70o http://www.box.net/shared/r6u3hciqkja34a02reju http://www.box.net/shared/4xthn7tk42dsuo81lfh2 http://www.box.net/shared/07ufdffuo8j46z49kc6u http://www.box.net/shared/igdnislz479on5ff6mxe http://www.box.net/shared/0mtz8sengcsfth6pou7s http://www.box.net/shared/758u3xk3ygb86dkd1bjy http://www.box.net/shared/t1k9cg8a8tsa81hvs191 http://www.box.net/shared/dem08jqv6kpisnul6y9u http://www.box.net/shared/nfhm9f1tdsjzhfjflmls
Możliwe, że są to jakieś inne wirusy, bakterie, chlamydia, HPV, rzeżączka czy opryszczka, z którymi mam do czynienia, a nawet nie wiem, bo badań nie robiłem w tym kierunku. Byłem u lekarza dermatologa i urologa wenerologa, lecz po wstępnych oględzinach przez mikroskop stwierdził, że on tam nic takiego nie widzi, póki co. Mam nadzieję, że państwo mi pomożecie i poradzicie, jakie ewentualnie badania zrobić albo jakie maści zastosować i gdzie się poradzić, udać ;)

MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu
Niepokojące zmiany skórne
Zauważyłeś na swojej skórze zmiany, które cię niepokoją? Zastanawiasz się, co z tym zrobić? Obejrzyj nasz film i dowiedz się, co powinieneś zrobić w takiej sytuacji.
Witam!
Na podstawie załączonych zdjęć nie można stwierdzić żadnych odchyleń od normy. Wydaje się, że skoro po dokładnej ocenie mikroskopowej nie stwierdzono również żadnych zmian to nie ma powodów do niepokoju. Na skórze prącia mogą się pojawiać różne niedoskonałości nawet takie jak prosaki, ale dopóki nie powodują żadnych objawów oraz nie przypominają zmian chorobowych to nie ma powodów do obaw. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek dolegliwości ze strony układu moczowo-płciowego proponuję skonsultować problem z urologiem/dermatologiem. W tej chwili na podstawie przesłanych zdjęć nie widać żadnych zmian patologicznych. Pozdrawiam serdecznie!