Zgrubienia na skórze a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

mam pytanie biore tabletki antykoncepcyjne i na nogach ramionach dostalam takie dziwne gule jakby woda pod skora czy to moliwe ze to przez nie i tez przytylam okolo 10 kg zle sie z tym czuje czy lepiej zalozyc spirale dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytania. Opisane zmiany/guzki koniecznie powinien jednak ocenić lekarz. Ponieważ dodatkowo zgłasza Pani wzrost masy ciała oraz złe samopoczucie być może rzeczywiście stosowane tabletki nie są dla Pani najlepsze. O tym powinna Pani jednak porozmawiać z lekarzem ginekologiem. Być może wystarczy tylko zmienić preparat antykoncepcyjny. Jeśli będzie to możliwe, można także rozważyć założenie spirali.