Zgrubienie przy kostce na stopie
witam. od jakiegoś czasu mam zgrubienie przy kostce na stopie. Rtg wykazało: szpara stawu skokowego niezwężona, wyciągnięcie na przednio-dolnej krawędzi kostki przyśrodkowej, drobne wyciągnięcie w przyczepie ścięgna Achillesa do guza kości piętowej. Ogólnie stopa boli, często jak źle staję tracę stabilność nie wspominając już o bólach po wysiłku typu jazda na rowerze czy stanie w pracy... nie długo idę do ortopedy czego mogę się spodziewać? Proszę o szybka odpowiedz z góry dziękuję i pozdrawiam

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie,
przy której kostce ma Pani zgrubienie? Czy zgrubienie jest też na drugiej stopie? Miała Pani jakieś urazy stopy? Czy stopa boli w jednym punkcie czy może ból obejmuje całą stopę? Co pani ma myśli pisząc, że traci Pani stabilność? Diagnostyka różnicowa dolegliwości bólowych stopy jest złożona i wymaga zebrania dokładnego wywiadu chorobowego, badania fizykalnego i badań obrazowych. Ortopeda, u którego Pani będzie uzupełni brakujące elementy wywiadu, przeprowadzi badanie fizykalne i na tej podstawie zleci odpowiednie postępowanie. Biorąc pod uwagę to co Pani napisała podejrzewam, że leczenie w tej sytuacji będzie zachowawcze.