Zielone kupy i wysypka u dziecka karmionego piersią i butelką

Witam. Mój synek ma 10 tyg., karmię go piersią, ale również od czasu do czasu dokarmiam butelką - jest głodomorkiem. Od jakiegoś czasu robi zielone kupki oraz dostał wysypki(drobnej kaszki) na całym ciele z wyjątkiem twarzy. Nie drapie się, nie ma gorączki, ale kał jest bardzo luźny. Poza tym bardzo ulewa się pokarm. Martwię się co to może oznaczać? Proszę o szybką odpowiedź. Monika P.

Szanowna Pani,
Dokarmianie dzieci karmionych piersią jest dość częstą praktyką. Niestety mleko sztuczne, modyfikowane może nie być dobrze trawione i metabolizowane a ponadto może być przyczyną uczulenia czyli alergii.
To, że objawy o których Pani pisze, pojawiły się po wprowadzeniu tego mleka do diety, w pewnym stopniu dowodzą o takim właśnie mechanizmie.
W związku z powyższym wskazana jest zmiana mleka na inne. Jakie? To trudno powiedzieć. Czasem jest to niestety metoda prób i błędów. W razie dalszych problemów proszę odwiedzić swojego pediatrę. Na pewno pomoże.
z poważaniem,

J.Zachwieja