Zjadanie małych porcji przez 10-tygodniowego synka

Witam. Mój 10 tygodniowy synek bardzo mało je. Wmusic mu 60 ml mleka to szczęście , przy piersi wypije trochę i z uśmiechem zasypia. Jest malutki, waga prawidłowa. Czy to znaczy ze mu tyle wystarcza? Czasem bywało tak ze karmiłam go na sile strzykawka ale zwazyl go lekarz i stwierdził ze waga jest prawidłowa mimo to martwi mnie to ze syn jada porcje jak dla 3 tygodniowego dziecka.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do pediatry aby ten mógł ocenić dziecko wizualnie oraz w/g siatek centylowych.

Konieczne dokładne sprawdzenie aktualnej dokładnej wagi ciała, długości, obwodu głowy i klatki piersiowej oraz porownanie wagi dziecka z wagą urodzeniową, zalecam wykonanie morfologii z rozmazem i badania ogolnego moczu.