Złamanie barku po upadku

Babcia, lat 70 upadła na ramię, zawieźliśmy ją do pobliskiego szpitala i zrobiliśmy RTG barku, którą bolał. Lekarz stwierdził złamanie i kazał przyjść za tydzień na kontrol. Po zobaczeniu zdjęcia RTG wydaje mi się, że jest to wybicie. Nie mam jednak pewności. Co robić? Proszę o pomoc. Zdjęcie RTG tego barku - http://screenshooter.net/1975235/rktuwyh

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Jest to złamanie kości ramiennej ze zwichnięciem w stawie barkowym. W tym wieku metoda leczenie zależy od stanu ogólnego pacjenta i obciążęń ogólnoustrojowych - chorób przewlekłych. Z pewnością staw i kończyna muszą być unieruchomione. Proszę zgodnie z zaleceniem lekarza ortopedy zgłosić się do kontroli po tygodniu.

Dzień dobry

Jest to bardzo ciężkie złamanie wieloodłamowe nasady bliższej kości ramiennej z podwichnięciem w stawie, wymaga ono bezwględnie leczenia operacyjnego (z jedynym wyjątkiem jeżeli stan ogólny pacjenta nie pozwala na to).
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - specjalista ortopeda, traumatolog