Złe samopoczucie podczas badania EEG

Badanie eeg. Podczas badania eeg po hiperwentylacji, gdy znowu zacząłem oddychać nosem a nie ustami poczułem się dziwnie. Zaczęło mi walić serce i nie mogłem uspokoić oddechu. Biorę leki (bisocard 2,5) na obniżenie tętna. Czy może być to objaw padaczki? Poprzednie badanie eeg wykazało fale ostre w HV w obu półkulach. Proszę o pomoc bo zaczynam wariować, że jestem chory na padaczkę...
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie można rozpoznać padaczki bez wcześniejszego epizodu padaczkowego. Czy kiedykolwiek doszło do napadu?
Leczy się pacjenta, a nie wynik badania.
Tak więc samo nieprawidłowe badanie nie jest wystarczające do postawienia diagnozy. Niezbędne są do tego przesłanki kliniczne.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wykonał Pan już naprawdę szeroką diagnostykę różnicową.
Musi się Pan uzbroić w cierpliwość i poczekać na konsultację neurologiczną.
Jedyne badanie dodatkowe jakie powinien Pan jeszcze wykonać jest RTG kręgosłupa szyjnego, aby zdiagnozować przyczynę występujących w jego obrębie dolegliwości.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli się Pan aż tak stresuje może Pan zakupić ziołowe tabletki na uspokojenie, dostępne w aptece bez recepty.
Te objawy, które Pan opisuje mogą mieć bezpośredni związek ze zmianami w obrębie kręgosłupa szyjnego.
Wymuszona, często nieprawidłowa pozycja przy komputerze, może je potęgować. Powinien Pan siedzieć prosto, a monitor powinien być na wysokości wzroku - należy odpowiednio dostosować wysokość krzesła na którym Pan siedzi, tak by nie pochylał Pan głowy do przodu.