Złe samopoczucie przy powiększonych węzłach chłonnych

Witam. WBC 3,6; RBC 4,24; HGB 9,8; HCT 32; PLT 305; PCT 0,274; MCV 75; MCHC 30,7; MCH 23,2; RDW 19,3; MPV 9; PDW 11,7 ( Z INNEGO BADANIA; ( RDW-SD 60,3; RDW-CV 21,4; OB 16) ZŁE SAMOPOCZUCIE I POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE) CZY UDAĆ SIĘ DO HEMATOLOGA? Dodam, że cały czas biorę żelazo w tabletkach i coraz gorzej je toleruje.

Trudno powiedzieć. Przydałoby się wiedzieć jaki jest poziom żelaza, ferrytyny, reticulocytów. Czasem żelazo się źle wchłania z przewodu pokarmowego i trzeba zastosować preparat domięśniowy lub dożylny. Jeśli lekarz POZ nie ma specjalnej koncepcji to lepiej będzie poprosić o skierowanie do hematologa.