Zlecenie wykonania badania na prolaktynę

Witam. Lekarz zlecił mi wykonananie badania na prolaktyne. Dzwoniłam dzis do jednego z laboratoriów czy takie wykonują i pani zadała mi pytanie czy chce wykonac jedno badanie czy dwa drugie po zarzyciu tabletki. Lekarz nic mi na ten temat nie mówił więc prosze mi powiedziec,które powinnam wykonac badanie jedno czy to podwójne. I kolejne moje pytanie czy jest jakas zasada w którym dniu cyklu najlepiej powinno sie wykonac to badanie. Z góry dziekuje za odpowiedź

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wszystko zależy od tego jaki rodzaj badania zlecił specjalista. Powinna Pani skonsultować się z lekarzem prowadzącym w celu ustalenia szczegółów.