Zmarszczki pod oczami po zastosowaniu Retinolu

Dlaczego po retinolu pojawiły się zmarszczki pod oczami wygląda jakby była poparzena pokryta zmarszczkami używam 3 miesięce dziękuję za odpowiedź

Opisywane przez Pania zmiany najprawdopodobniej wskazują na reakcję alergiczną po zastosowaniu preparatu. Należy odstawić kosmetyk. Właściwa diagnoza może zostać postawiona w trakcie konsultacji w gabinecie dermatologicznym. Zapraszam, po dokładnym badaniu możemy ustalić właściwą terapię, a po wyleczeniu zmian pomyśleć o odpowiednim dla Pani zabiegu z zakresu medycyny estetycznej.

Witam
Prawdopodobnie przesuszyła Pani i podrażniła delikatną skórę pod oczami. Retinol jest bardzo mocnym preparatem i należy uważać z jego stosowaniem, zwłaszcza pod oczami i na szyi. Proszę na razie odstawić i natłuszczać kremami.