Zmęczenie, ból piersi a ciąża

Witam, Mam 15 lat i od ok. 2 tygodni mam następujące objawy: jestem ciągle zmęczona, zdenerwowana, bolą mnie piersi i sutki. Znajoma powiedziała mi, że to wygląda na objawy ciąży. Ale to chyba nie jest możliwe ponieważ jestem dziewicą. Co to może być?

Witaminy w ciąży

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli jesteś dziewicą ciąża rzeczywiście jest wykluczona. Nie powinnaś mieć zatem powodów do niepokoju. A propos innych potencjalnych przyczyn, to mogą być to objawy np. zbliżającej się miesiączki. Tym bardziej, że jesteś w trakcie okresu dojrzewania. Gdyby jednak objawy się przedłużały lub nasilały porozmawiaj z mamą i wspólnie udajcie się do specjalisty ginekologa.