Zmęczenie i senność a tabletki antykoncepcyjne

Witam! Bardzo proszę o poradę, ponieważ pierwszy raz znalazłam się w takiej sytuacji. Mianowicie- po roku stosowania doustnej antykoncepcji zrobiłam przerwę. W trakcie tej przerwy zawiodła inna metoda antykoncepcji (prezerwatywa) i zażyłam Escapelle w ciągu ok. 12 godzin. Od tamtej pory jestem zmęczona, senna, mam mdłości, upławy i niesamowicie wydęty brzuch. Jak długo mogą utrzymywać się te objawy i czy mogę powrócić do tabletek Yasmin od pierwszego dnia najbliższego krwawienia miesiączkowego?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Można powrócić do stosowania antykoncepcji razem z pierwszym dniem miesiączki. Objawy jakie Pani podaje mogą mieść związek z wahaniami hormonalnymi jakie wywołała tabletka postkoitalna.