Zmęczenie, senność, brak apetytu - co mi dolega?

Ostatnimi czasy moje samopoczucie jest bardzo złe. Jestem senna, zmęczona, nie mam ochoty na nic. Zdarza mi się wybuchnąć płaczem z byle powodu, stałam się bardzo nerwowa i leniwa. Mam 15 lat. Na ogół mój dzień wygląda tak że, przychodzę ze szkoły kładę się do łóżka i śpię, budzę się późno zajrzę do książek (nie bardzo opuściłam się w nauce) idę się myć i spać i tak cały czas. Na obiad nie mam w ogóle ochoty (jestem bardzo szczupła, ważę 41 kg na 161 cm wzrostu), rano zazwyczaj nie jadam śniadania, na które zresztą też nie mam ochoty. W szkole zjem 1 czy 2 kołaczyki. Kolacji nie jadam. Mama bardzo się martwi, zawsze mówię jej że coś zjadłam, bo ona wciska mi obiad. Na który w ogóle nie mam ochoty. Od 2 tygodni występują u mnie bóle głowy. Czy powinnam iść na jakieś badania? Jak tak, to na jakie?
15 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witamy serdecznie.

Na podstawie opisanych przez Ciebie objawów zdecydowanie trudno postawić jakąkolwiek diagnozę. W szczególności w ramach porady internetowej. By cokolwiek stwierdzić konieczne jest pełne zebranie wywiadu, badanie fizykalne oraz badania dodatkowe.

Wśród przyczyn Twoich objawów może znajdować się bowiem anemia, choroby infekcyjne, zaburzenia tarczycy jak i inne zaburzenia endokrynlogiczne. Tym bardziej powinnaś się jednak zgłosić do lekarza ze względu na swoją niedowagę. Pamiętaj bowiem, że ponieważ jesteś w okresie wzrostu i dojrzewania, taka niedowaga może być niebezpieczna dla Twojego organizmu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty