Zmęczenie, senność i problemy z koncentracją u 20-latki

Witam, od 2-3 tygodni mam problem ze zmęczeniem, jestem ciągle śpiąca, bez sił, co chwile muszę usiąść bo męczę się nawet staniem. W pracy jest jeszcze gorzej bo zaczęłam pracować jak jakiś anemik... wszystko robię strasznie wolno, nie mogę się skupić na tym co robię i mam problemy z zapamiętaniem tego kto coś mówił do mnie parę sekund wcześniej! To naprawdę dołujące pytać się kogoś czy może powtórzyć 3 raz to co mówił przed chwilą bo zapomniałam...

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam, ta zmiana w funkcjonowaniu może mieć wiele przyczyn. Warto przyjrzeć się swojemu życiu, co zmieniło się w ostatnim czasie, czy nie jest Pani przemęczona. Te objawy mogą mieć podłoże psychogenne, dlatego zalecam konsultację psychologiczną, a wcześniej wizytę u lekarza rodzinnego. Pozdrawiam M.Prus

Myślę że podstawa to wykonanie badań analitycznych, które wykluczą medyczne podłoże osłabienia (choćby anemię), skieruje Panią lekarz pierwszego kontaktu.
Drugim krokiem mogą być badania neuropsychologiczne (psycholog kliniczny w poradni), które dadzą lepszy obraz funkcjonowania układu nerwowego. Dodatkowo, psycholog przeprowadzając wywiad może ocenić, czy do trudności mogą przyczyniać się nasilony stres, przemęczenie, kryzys czy inne zaburzenia emocjonalne.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/