Zmiana godziny zażywani tabletek antykoncepcyjnych

Wieczorem zaczęłam krwawić a tabletkę anty przyjęłam dopiero następnego dnia o 11. Chciałabym zmienić godzinę drugiej tabletki i później brać o stałej czyli 22. Jak mam zażyć drugą tabletkę o 11 czy mogę o 22??? Z góry dziękuję za odpowiedź
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Może Pani oczywiście zmienić godzinę przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych na bardziej dogodną. Jednak przez kolejne 3-5 dni powinna Pani w takim przypadku stosować dodatkową formę antykoncepcji - prezerwatywę.
Opóźnienie przyjęcia tabletki antykoncepcyjnej o 11 godzin może bowiem spowodować obniżenie stężenia hormonu w organizmie, co przekłada się na niepełne zabezpieczenie przed zajściem w ciąże.

Można zmienić godziny przyjmowania tabletek ale w Pani przypadku należy wykonać to stopniowo przesuwając kolejną tabletkę na godzinę 16.00 następną na 22.00 i przyjmować o stałej porze .
Dr Jacek Tulimowski