Zmiana smaku i niechęć do kawy

Witam. Mam taki problem, zmienił mi się smak kawy. Nie rozumiem dlaczego, dotąd piłam obojętnie jaką i mi smakowała a teraz nie mogę przełknąć nawet łyka. W ciąży nie jestem więc czym to jest spowodowane? A uwielbiam kawę i dziennie wypijałam 1-2 szklanki. Teraz jestem na diecie i zaczęłam pić dużo herbat, czy to może przez dietę tak się dzieje, Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Anna.

Zmiana nawyków żywieniowych może wpłynąć na odczuwane przez nas smaki i zapachy. Szczególnie jeżeli aktualnie spożywa Pani lżejsze pokarmy to smak kawy (napoju o drażniących właściwościach na błony śluzowe) może być zbyt intensywny. Raczej nie jest to sygnał, który powinien Panią niepokoić. Jeżeli potrzebuje Pani wypić kawę ażeby radzić sobie z niskim ciśnieniem - polecam dodać dużą ilość mleka, smak kawy będzie dużo łagodniejszy.

Smaki zmieniają się nam w tracie życia i nie tylko ze względów żywieniowych ale także społecznych. Spotkałam się także z tym, że kawa przestała smakować bo była pita w zbyt dużych ilościach. Jest to naturalne i radzę po prostu szukać nowych ulubionych smaków.