Zmiana systemu stosowanych tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Biorę 3 miesiące tabletki Naraya PLUS, jednak teraz przez przypadek lekarz wypisał mi zwykłą narayę i nie wiem co robić, lek już kupiłam, ponoć to te same składy i trochę mi pieniędzy szkoda. Jak zacząć opakowanie tabletek NARAYA? Naraya plus to tabletki 24+4, a naraya zwykła to 21+7. Dziś biorę ostatnią różową tabletkę narayi plus. Czy zwykłą narayę wziąć po 4 tabletkach placebo czy bez tej przerwy ?Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Skoro już Pani wykupiła preparat Naraya to jak najbardziej może go Pani zastosować. Proszę zatem przyjąć 4 białe tabletki placebo z opakowania Naraya plus a następnie rozpocząć przyjmowanie tabletek preparatu Naraya. Ochrona antykoncepcyjna oczywiście będzie zachowana.