Zmiany czerniakowate w wyciętym znamieniu

odebrałam wynik h.p. wyciętego znamienia, chirurg onkolog odczytując powiedział, że mam zmiany czerniakowate, muszę wybić sobie opalanie i usunąć wszystkie inne zmiany na skórze. Po przeanalizowaniu różnych informacji na temat Lentigo simplex, usuniętego w całości ( Excisio completa) zwątpiłam w kompetencje, albo "ludzkie" podejście Pana doktora. Naryczałam się, a może jednak powinnam się martwić, bardzo proszę o pomoc, czy teraz mam się bać i naprawdę nie będę mogła położyć się pod palmą?

Lentigo simplex jest związane z nadmiernym narażeniem na UV. Proszę się zastanowić i zadecydować, czy chce Pani się narażać na UV nadmiernie czy umiarkowanie.