Zmiany degeneracyjne krążków m-k na poziomach L3/L4 i L4/L5, wyrażone redukcją uwodnienia i niewielkim obniżeniem
Witam. Wynik badania rezonansu magnetycznego wykazał następujące zmiany:Zmiany degeneracyjne krążków m-k na poziomach L3/L4 i L4/L5, wyrażone redukcją uwodnienia i niewielkim obniżeniem, Drobne zaostrzenia przednich i bocznych krawędzi trzonowych Zmiany zwyrodnieniowe w stawach m-k w dolnym odcinku kręgosłupa lędźwiowego Ognisko podwyższonego sygnału w obrazach Ti i T2za1 w trzonie L3 wielkości ok 17mm, mniejsze w trzonie Thu Ognisko podwyższonego sygnalu w obrazach T2zi STIR Proszę o diagnozę.

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Czy autyzm jest wyleczalny?
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.
Witam serdecznie,
Diagnozę może postawić tylko i wyłącznie lekarz podczas wizyty w gabinecie, który na podstawie badania fizykalnego, objawów oraz badań dodatkowych, w tym badania MRI, postawi rozpoznanie i stali dalsze postępowanie.
Sugeruję udać się na konsultację do lekarza zlecającego badanie.
Pozdrawiam.
Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem bólu.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru bólu, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.