Zmiany dehydratacyjne krążka międzykręgowego

Witam ostatnio miałem wypadek w pracy gdzie bardzo cięszko pracuje i przeciążam się. Po wypadku ortopeda skierował mnie na badanie MRI ponieważ podejrzewał M48 wynik z badania : zmiany dehydratacyjne krążka międzykręgowego l5-s1,która modeluje tkankę tłuszczową nadtwardówkową,nie uciska worka oponowego ani nerwów rdzeniowych. zaznaczone drobne zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzywyrostkowych na l5-s1 i l4-l5. Zmiany degeneracyjne tarczy międzykręgowej l5-s1 z dokanałową protruzją. Co dalej
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuję na współistnienie choroby zwyrodnieniowej oraz zmian wynikających z przeciążenia kręgosłupa. Nieprawidłowości a szczególnie dokanałowa protuzja może powodować dolegliwości bólowe i wykluczenie z normalnego życia na długie tygodnie.
Oczywiście ten stan trzeba pilnie skonsultować z neurochirurgiem. Być może konieczny będzie zabieg.