Zmiany odczynowe związane z: zapaleniem i/lub regeneracją
Witam, odebrałam wynik cytologii. Do tej pory były podawane grupy. Obecnie wynik przedstawia się następująco: Obraz cytologiczny w granicach normy; Interpretacja wyniku: Inne zmiany nienowotworowe, Zmiany odczynowe związane z: zapaleniem i/lub regeneracją. Uwagi: Mierny odczyn zapalny. Proszę o pomoc w interpretacji wyniku (jestem w 19 tc).

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Antykoncepcja a PMS
Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.
Witam , najważniejsze jest zdanie "obraz cytologiczny w granicach normy"! Sprawę "miernego odczynu zapalnego" proponuję wyjaśnić na spokojnie z ginekologiem prowadzącym! z.żurawski