Zmiany trądzikowe, stosowanie leków i tabletek antykoncepcyjnych

Tab.anty brałam od 8lat na cerę. Odstawiłam je w mar, derm przpisał mi antyb i maść które wyleczyły skórę.We wrzes pojawił sie duzy wysyp na żuch, dole twarzy i plecach. Derm przepisał mi skinoren i cynk jednak bez rezultatu. Wziełam kolejne 2 op Syndi i łojotok oraz wypryski mniejsze. gin stwierdzil że moja blona sluzowa macicy ma tylko 2 mm i że mam male jajniki (2 i 2,5 cm). Przepisał clostillbegyt. boje sie jednak że problem pryszczy wroci recepty na anty nie dostalam. Smaruje twarz Duac

Witam! Opisane przez Panią objawy wskazują, że problemy z cerą mogą mieć podłoże hormonalne. Myślę że w tej sytuacji warto wykonać badania poziomu hormonów płciowych - FSH, LH, PRL, DHEAS a wyniki skonsultować ze specjalistą ginekologiem bądź endokrynologiem.