Zmiany w obrębie przy wierzchołku korzeni

Witam. Nagle bolowe przy nagryzeniu szostka dolne. Poszlam na dyżur pomoc i robil rtg.Lekarz obejrzala i nie pokoila tego rtg.Podejrzewala, ze jest pekniecie korzenie i zmian w obrebie przy wierzcholku korzeniu.konieczne do ekstrakcji.Ale ja nie chce ja wyrywac ich zab. Jak poradzi sie i czy nie da leczyc po pekniecie korzenie?Nie moge uwierzyc ze pekniecie korzenie.

Zdecydowanie przy takim rozpoznaniu ząb w większości przypadków jest do usunięcia. Jednak czasami się zdarza, że można wykonać tzw. radisekcję =, czyli usunąć częsciowo ząb a na pozostałości po zaopatrzeniu odbudować go protetycznie. Proszę się jeszcze skonsultować z innym lekarzem i pewniw trzeba powtórzyć rtg. Pozdrawiam.

Zmiany zapalne przy wierzchołku korzenia , jesli pozwalaja na to warunki anatomiczne zęba dają się leczyć. Gorzej w przypadku złamania korzenia. Należałoby potwierdzic czy faktycznie jest a jeśli tak to jakie.
Doradzam jeszcze jedna konsultację stomatologa.Bez zbadania Pani i obejrzenia rtg trudno orzec.