Zmiany w śledzionie i ucisk pod żołądkiem

W grudniu badanie usg jamy brzusznej wykazało w mojej śledzionie zmiany o wielkości około 9 mm (naczyniaki). po 6 miesiącach zmiany te mają wielkość około 15 mm. W międzyczasie badanie TK nie wykazało zmiany złośliwej. Odczuwam uwieranie pod żołądkiem po lewej stronie i takie same objawy w pasie po prawej stronie. Lekarz zalecił kolejną kontrolę za pół roku. Obawiam się, że "naczyniaki" rosną i nie powinienem dalej czekać. Czy należy podjąć jakieś działania, np. prowadzić dalszą diagnostykę?

Rzeczywiście z pewnością wymaga Pan okresowych badań kontrolnych. nie wydaje się by pana dolegliwości były wynikiem opisywanych zmian, ale radzę zwrócic się z nimi do lekarza prowadzącego