Zmiany zwyrodnieniowe kości w USG

Opis USG: zmiany zwyrodnieniowe kości, chondromologacja I/II stopień, zmiany zwyrodnieniowe łąkotki MM, enzeopatia m. czworogłowego, zapalenie okolicy gęsiej stopki ścięgnistej. Lekarz ortopeda który wykonywał badanie powiedział mi,ze absolutnie nie mogę biegać. Mój lekarz prowadzący ortopeda powiedział, ze mogę. I już sama nie wiem co mam robić? Biegam rekreacyjne maksymalnie 5 km w wolnym tempie 3-4 razy w tygodniu. Mam przez 3 miesiące brać Structum. Bardzo proszę o poradę

Aleksander Ropielewski

DO czasu ustąpienia stanu zapalnego przyczepu mięśni (gęsiej stopki) również odradzam bieganie. W dalszej perspektywie decydować powinny objawy przedmiotowe. Jeżeli nie są dokuczliwe może Pani biegać. Jeżeli ból utrudnia aktywność fizyczną sugeruję rozważyć artroskopię. Doraźnie proszę stosować maści ze środkami przeciwzapalnymi.