Zmiany zwyrodnieniowe w materiale krążków międzykręgowych po operacji przepukliny kręgosłupa

witam jestem po operacji przepukliny kregoslupa prosze o wyjasnieni wynikow mr;zmiany zwyrodnieniowe w materiale k m-kregowegol5-s1 pod postacio dehydratacji i obnizenie wusokosco,na poziomie l4-l5 szerokopodstawna uwypuklina materialu k m-kregowego modelowany przedni zarys worka oponowego,ograniczenieobjetosc obu zachyłkow bocznych;pogrubiale wiezadlo zołte.spłycona fizloogiczna lordoza ledzwiowa.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik MRI wskazuje na zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego (dehydratacja, obniżenie wysokości, spłycona fizjologiczna lordoza, itd...). W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących postępowania proszę porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.