Znaczne opóźnienie w przyjęciu dwóch tabletek antykoncepcyjnych z pierwszego tygodnia

witam chodzi o pominięcie tabletki blister powinnam zaczać w czwartek o 20:30 zazyłam ja w pt ok.9. w niedziele kochałam sie z mężczyzną z czego wytrysk nie nastapił we mnie. kolejnym problemem jest pominiecie niedzielnej tabletki z 20.30 i zażycie jej w poniedziałek ok 10 czy jest ryzyko zajścia w ciążę?? czy powinnam się udać po tabletkę ,,po"?? Pomocy

Małgorzata Panek

Nieregularne przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych obniża ich skuteczność.
Tabletkę "po" można przyjąć do 72h od stosunku, przy czym największa jej skuteczność jest w przypadku zażycia w ciągu pierwszych 24h.
Tabletka ta jest dostępna na receptę, może ją wystawić każdy lekarz, nie tylko ginekolog.
Pozdrawiam