Znamię barwnikowe na żołędziu - czy można je jakoś usunąć?

Witam. Mam 22 lata. Moim problem jest znamię barwnikowe na żołędziu. Jest to brązowa plamka, która pojawiła się w wyniku opalania na solarium. Znamię nie rośnie, ale wygląda to nieestetycznie. Mój dermatolog stwierdził, że nie da się nic z tym zrobić. Może jednak jest szansa na usunięcie bądź rozjaśnienie tej brązowej plamki? Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś kremu lub preparatu wybielającego. Czy mogą mi Państwo polecić jakiś skuteczny preparat? Z góry dziękuję za odpowiedź.

22 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety przebarwienia powstałe w wyniku ekspozycji na promieniowanie słoneczne czy solarium są bardzo trudne do odwrócenia. W leczeniu zwykle stosuje się chirurgiczne usuwanie zmiany, laseroterapię lub środki chemiczne (na przykład kwasy glikolowe czy kojowe). Niestety w  Pana przypadku miejsce znacznie utrudnia postępowanie i tylko lekarz, który ma mozliwość zbadania jest w stanie określić metodę postępowania.
Na pewno konieczna jest dalsza profilaktyka, a więc stosowanie filtrów ochronnych UVA i UVB, a powstałą już zmianę należy bacznie obserwować.

Pozdrawiam.