Znieczulenie zewnątrzoponowe do porodu przy chorobie Recklinghausena

dzien dobry stwierdzono umnie chorobe reckinghausen nerwowłukniak , pisze poniewaz jestem w ciązy ,, i zauwazyłam ze coraz wiecej mi wyskakuje tych guzków małych nie wystających ,czy na ta chorobe moge miec znieczulenie zewnątrzoponowe do porodu??

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Znieczulenie chorego z jedną z chorób z grupy fakomatoz czyli np nerwiakowłóknikowatością wymaga specjalnego podejścia anestezjologicznego, a ryzyko i ewentualne powikłania zależą w dużej mierze od charakteru, lokalizacji i stopnia zmian. Nie jest ono jednak wykluczone.