Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z odwróceniem krzywizny w RTG

Prosze o wyjasnienie danego wyniku badania: zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z odwroceniem krzywizny. poczatkowe zmiany zwyrodnieniowe trzonow szyjnych w postaci inicjacyjnych dziobastych wyostrzen ich krawedzi. zwezenie tarcz m-k na poziomach c2/c3, c3/c4,c4/c5,c6/c7 z cechami ich dehydratacji. na poziomach c4/c5, c5/c6 cechy uwypuklenia krazkow m-k. ograniczenie kostne kanalu kregowego w wymiarze strzalkowym wynosi okolo 16 mm.

Witam serdecznie,

Badanie RTG uwidoczniło chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię (uwypuklenie krążka), zmiany zwyrodnieniowe oraz zniesienie fizjologicznej krzywizny kręgosłupa z jej odwróceniem.
Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie, neurochirurgiem lub ortopedą w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.