Zniesiona lordoza kręgosłupa szyjnego z kyfotycznym ustawieniem
WITAM!MAM WYNIK BADANIA RTG;ZNIESIONA LORDOZA KREGOSŁUPA SZYJNEGO Z JEGO KYFOTYCZNYM USTAWIENIEM W ODCINKU C4-C6.NIECO WEŻCZA TARCZKA MIEDZYKREGOWA C7-TH1.POZA TYM KREGOSŁUP SZYJNY W RTG O WYGLĄDZIE PRAWIDŁOWYM.OD 2 TYGODNI BOLI MNIE GOWA I KARK.MAM 31LAT

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Nieprawidłowości opisywane w badaniu mają złożony charakter. W dużej części odpowiedzialna jest choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa lub inne jej podobne degeneracyjne zmiany. Dodatkowo można doszukać się zmian o charakterze przeciążeniowym. Z pewnością mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe, gdyż nieprawidłowości te mogą zaburzać prawidłową architektonikę kręgosłupa a także oddziaływać na struktury nerwowe. Konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem.