Zwapnienie wewnątrz wątroby w 23. tygodniu ciąży

Witam,mam na imie Irena i jestem w 23tyg.ciazy.Dzis USG wykazalo ze dziecko ma plamke tzn.zwapnienie wewnatrz watroby,pani powiedziala zeby sie nie przejmowac i trzeba to poki co obserwowac,ze moze samo zniknac,no ale to jednak watroba wiec mam obawy,skad sie to wzielo i czy oznacza to cos groznego i powaznego?Dodam ze poza tym wszystko z rozwojem dziecka w porzadku,wazy 770g i ma 25cm.Prosze o porade,dziekuje

Lek. Katarzyna Szymczak

Na tym etapie rozwoju dziecka nie da się ustalić przyczyny ani postawić dokładniej diagnozy tej zmiany, wskazana jest obserwacja teraz oraz po narodzinach dziecka.
Pozdrawiam