Zwyrodnienie kręgów szyjnych i pęknięty dysk a problemy z chodzeniem u 81-latki

Witam serdecznie. Prosze goraco o porade dla mojej chorej mamusi.Ma ona 81 lat I bardzo cierpi na schorzenia kregoslupa-zwyrodnienia kregow szyjnych, pekniety dysk oraz wiele chorob wewnetrznych. Czy jest jakas mozliwosc ulzenia jej w tym cierpieniu? Mieszkam daleko od niej ale chcialabym bardzo zorganizowac jej jakas pomoc specjalisty, rehabilitanta(Krakow-NH).Mamusia ma wielkie problem z chodzeniem,ma niestabilne stawy kostne i boi sie tracenia rownowagi.Czy mozna operowac I ustabilnic je?Lucy
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Jeśli mama wymaga pomocy osób trzecich jak najbardziej możliwe jest zorganizowanie pomocy specjalistów w warunkach domowych. Problem należy zgłosić lekarzowi rodzinnemu, który powinien pokierować organizacją wyżej wymienionych. Jeśli chodzi zaś o możliwości operacji to konieczna jest kwalifikacja neurochirurgiczna połączona z pełnym badaniem klinicznym oraz oceną aktualnych badań obrazowych.