Żylaki i strup na nodze

Witam, na lewej dolnej nodze mam żylaki i to dość duże. Od jakiegoś czasu zauważyłem na tej nodze strup. Niestety podczas kąpieli ten strup odleciał i zaczeła tryskać krew z tej ranki. Czy jest jakaś możliwość żeby ta ranka sie zagoiła ? Niemogę się wogóle kąpać i moczyć tej nogi bo zaraz leci krew.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Witam serdecznie. regularne stosowanie leczenia uciskiem przewlekłej niewydolności żylnej pozwoli na szybkie wygojenie rany. Należy zaplanować leczenie zabiegowe żylaków, gdyż krwawienia mogą wracać i być bardzo obfite. Krwawienia te są proste do doraźnego opanowania, jednak w nocy w czasie snu taki krwotok może skończyć się tragicznie. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog