Żylaki odbytu - proszę o pomoc

Witam, od 4 miesięcy leczę moje żylaki odbytu. Byłam u 3 lekarzy, żaden z nich mi nie pomógł, sama sobie pomogłam czytając o paru sposobach w internecie. W zasadzie nigdy mi one nie dokuczały, nie bolały, nie krwawiły, tylko miałam taką narośl przy odbycie i pękała mi skóra po wypróżnieniu. Teraz mi nie pęka skóra, a narośl się zmniejszyła, ogólnie to ją nie wyczuwam nawet palcem, dopiero jak spojrzę w lusterko to widzę maleńką narośl. Słyszałam, że żylaki odbytu nigdy się nie wchłoną na 100% - czy to prawda? Czy tak już może zostać? Nie chcę iść znowu do lekarza, bo już jakoś nie mam zaufania.

KOBIETA ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam, muszę Pania rozczarować, ponieważ opisywany przez Panią guzek najprawdopodobniej nie jest żylakiem odbytu, tylko tzw. guzkiem wartowniczym w przebiegu przewlekłej szczeliny odbytu. Jest to choroba występująca często u osób mających kłopoty z wypróżnieniami, głównie o charakterze zaparć czy w przebiegu zespołu jelita drażliwego. Problem polega w tym, że to linijne pęknięcie śluzówki jest bardzo nieprzyjemne i oprócz bólu w trakcie oddawania stolca (ból ustępuje lub istotnie zmniejsza się po defekacji) powoduje także pieczenie i świąd. Istotą leczenia jest więc przede wszystkim unikanie zaparć, dbanie, aby stolec nie był zbyt twardy oraz w okresie dolegliwości miejscowe leczenie pęknięcia. Wskazana wizyta u proktologa bądź chirurga mającego doświadczenie w tym zakresie. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty