Żylaki, zwyrodnienie i obrzęk kończyn dolnych

Witam kobieta 84lat zylaki I duze zwyrodnienia, obrzek konczyn dolnych robia sie bardzo twarde az skora peka bardzo bolesne tabletki na pozbycie sie wody w organizmie nie pomagaja , gdzie lezy przyczyna ? Jak mozna ulzyc w bolu? Dziekuje

Bez bezpośredniego badania, wyników badań dopplerowskich nie odpowiem konkretnie na to pytanie. Najlepiej w tej sprawie byłoby bezpośrednio skontaktować się z chirurgiem naczyniowym.

Przyczyną najczęściej jest nie niewydolność żylna kończyn dolnych tylko niewydolność serca. Najlepiej pacjentkę przyjąć na 6-7 dni na Oddział internistyczny do szpitala, w sposób kontrolowany i bezpieczny pozbyć się nadmiaru wody z organizmu i ustawić sensowne zalecenia. Ambulatoryjnie rzadko udaje się coś takiego skutecznie zrobić.