Żywienie przy kamicy nerkowej

Witam niedawno dowiedziałam sie ,ze mam w nerkach kamienie czy przy kamieniach jest jakaś dieta?? Mam 30lat I czesto mam ataki strasznych boli w okolicach nerek,tak sie zastanawiam co wolne a czego nalezy unikać?? Pozdrawiam

Dzień dobry. Najbardziej potrzebna informacja dla dietetyka abym mogła poradzić zmiany są wielkość kamieni oraz przesączanie kłębuszkowe (GFR - ma Pan te badanie zrobione?) oraz jakiego typu są te kamienie? . Bardzo ważne jest picie dużej iości wody (nawet 3-4 litry dziennie). Reszta zaleceń zależy od typu kamicy.
Pozdrawiam,
www.dietaifitness.pl