10-letnia siostra, która waży 35,5 kg przy 153 cm wzrostu

Mam siostre która ma 10 lat .Ma ona 153 cm i waży 35,5 czy jej waga jest prawidłowa ?

Witam serdecznie,

BMI (wskaźnik prawidłowej masy ciał) wskazuje na niedowagę. Waga rzeczywiście jest zbyt niska jednak w tak młodym wieku dziewczynki często mają niską wagę, która rośnie wraz z wiekiem dojrzewania. Jednak należy obserwować czy oby córka się nie odchudza i nie liczy kalorii. Młode dziewczyny często popadają w anoreksje czy bulimię. Ważne jest aby rozmawiać z córką i zwracać uwagę na to jak się odżywia.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Mgr Anna Czyż Dietetyk, Bydgoszcz

Masa ciała mieści się w 50tym centylu a wzrost w 90tym. Są to zakresy norm (wzrost górna granica). Do oceny rozwoju u dzieci polecam siatki centylowe.