Badanie MRI jamy brzusznej z kontrastem
Witam. Czy badanie MRI jamy brzusznej z kontrastem jest w stanie odróżnić torbielki proste od przerzutow rakowiaka? Wykonano u mnie w/w badanie w którym znaleziono 2 torbielki proste. Kilku radiologow nie miało wątpliwości co do obrazu tłumacząc, że przerzuty rakowiaka są dobrze unaczynione i wzmacniają się po podaniu kontrastu. Ja jednak się niepokoje.

MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu
Przeszczep od żywego dawcy a przeszczep od osoby zmarłej
Czym różni się przeszczep od żywego dawcy od przeszczepienia organu od osoby zmarłej? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.
Witam serdecznie,
Tak, zmiany przerzutowe rakowiaka są dobrze unaczynione, jak każdy nowotwór złośliwy i ulega wzmocnieniu po podaniu kontrastu. Torbiel prosta nie ulega wzmocnieniu po podaniu dożylnym kontrastu, związku z czym, można odróżnić obie zmiany w badaniu MRI jamy brzusznej z kontrastem.
Pozdrawiam.