Badanie MRI jamy brzusznej z kontrastem

Witam. Czy badanie MRI jamy brzusznej z kontrastem jest w stanie odróżnić torbielki proste od przerzutow rakowiaka? Wykonano u mnie w/w badanie w którym znaleziono 2 torbielki proste. Kilku radiologow nie miało wątpliwości co do obrazu tłumacząc, że przerzuty rakowiaka są dobrze unaczynione i wzmacniają się po podaniu kontrastu. Ja jednak się niepokoje.

Witam serdecznie,

Tak, zmiany przerzutowe rakowiaka są dobrze unaczynione, jak każdy nowotwór złośliwy i ulega wzmocnieniu po podaniu kontrastu. Torbiel prosta nie ulega wzmocnieniu po podaniu dożylnym kontrastu, związku z czym, można odróżnić obie zmiany w badaniu MRI jamy brzusznej z kontrastem.

Pozdrawiam.