Badanie stężenia cukru u 31-latki

Co oznaczają wyniki cukru na czczo 90 mg/dl a po podaniu 75g glukozy po 2h 70 mg/dl

Witam Panią,

Wyniki są prawidłowe. Na czczo prawidłowa glikemia wg PTD 2014, to 70-99 mg%, zaś po 2 h w teście OGTT powinna mieć Pani wartości poniżej 140 mg%. Trzustka wydzieliła w odpowiedzi na bodziec glikemiczny odpowiednią ilość insuliny, doprowadzając stężenie glukozy do wartości prawidłowych.

Z poważaniem,

Marek Derkacz