Ból nóg po ostrej niewydolności krążęniowo-oddechowej

witam.Dziecko po ostrej niewydolnosci krazeniowo oddechowej z wysokim dwutlenkiem wegla przed zaintubowaniem pod respiatorem.Teraz jest piaty dzien rozintubowany ale ma problem z chodzeniem bola go nogi jak stoi to sinieje od pasa w dol czemu tak jest?mial tez niedotlenienie przez ten dwutleek chyba co robic zeby byl normalny jak przed tem.Teraz ma zapalenie pluc ale martwi mnie to ze bardzo slabo chodzi co mam robic?blagam o pomoc.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wzrost dwutlenku węgla jest skutkiem a nie przyczyna stanu Pani dziecka. To niedotlenienie spowodowane spadkiem dostarczania tlenu jest przyczyna. Zalecam konsultacje u chirurga naczyniowego w sprawie nóżek dziecka, najlepiej zrobić USG i ocenić stan żył i tętnic. Pozdrawiam

Sinica dolnej partii ciała związana jest z problemem krążeniowym. Niewykluczone że trzeba będzie jeszcze wspomagać oddech i pobudzać krążenie. To jednak tylko leczenie objawowe. Czy postawiono diagnozę Pani dziecku?