Co mam robić z tym pobolewaniem kolan?
Witam, od roku pobolewa mnie kolano. Miałam robione USG stawu kolanowego. Okazało się, że mam uszkodzoną chrząstkę kolanową i torbiel pod kolanem. Przyjmowałam zastrzyki w kolano ale to nic nie dało... Bardzo często odczuwam ból... Co bym mogła innego zrobić? Czy przy uszkodzonej chrząstce mogę nosić Ortezę?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Szanowna Pani,
Biorąc pod uwagę opisane objawy, a także wynik badania obrazowego, można by wywnioskować, że prawdopodobnie cierpi Pani na uszkodzenie chrząstki stawowej w kolanie. Jest to częsta przypadłość występująca zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Na taki stan wpływają między innymi intensywne wysiłki fizyczne, przeciążenie stawu, a także otyłość.
Chondromalacja stawu kolanowego najczęściej objawia się bólem kolana, zwłaszcza przy wchodzeniu i schodzeniu po schodach. Dodatkowo, obecna torbiel w stawie kolanowym może prowadzić do ograniczenia ruchomości kolana, obrzęku i nasilonych dolegliwości bólowych.
Noszenie ortezy powinno nastąpić z zalecenia lekarza ortopedy, gdyż nie zawsze unieruchomienie kończyny może okazać się słusznym postępowaniem.
Z racji odległości, trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie, dlatego też zalecamy konsultację z lekarzem ortopedą. Specjalista zdecyduje o dalszej diagnostyce oraz leczeniu.
Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:
https://uroda.abczdrowie.pl/urazy-stawu-kolanowego
https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-kolanie-zoltko-naturalnym-lekiem
https://portal.abczdrowie.pl/alloplastyka-stawu-kolanowego-charakterystyka-typy-wskazania-do-zabiegu-zabieg
https://portal.abczdrowie.pl/bol-pod-kolanem-torbiel-bakera-i-inne-przyczyny