Co może być powodem spadku poziomu wit.B 12 u zdrowej osoby?

Witam.zastanawiam sie co może być powodem spadku poziomu wit.B 12 u zdrowej osoby stosującej normalna dietę. W grudniu 2014...poziom wit. 249. Po doustnie przyjmowaniu suplementu diety poziom w marcu 2015 wzrósł do 298. Kolejna kontrola w kwietniu 2016 wykazała poziom 203...i jej wzrost do poziomu 600 w czerwcu po domiesniowym przyjmowaniu vit. B12. ( injekcja raz w tyg.).Kolejna kontrola po 6 miesiącach i spadek do poziomu 262. czerwiec 2016- badania wykazaly nietolerancje laktozy. Reszta ok.

Proponowałabym dalszą diagnostykę dot. zaburzeń wchłaniania wit. B12 - przyczyn może być wiele, indywidualnie sprawdzi to lekarz prowadzący.