Co mozę oznaczać mój wynik rezonansu po urazie nogi?

Witam. Ostatnio podczas meczu, znów coś strzeliło mi w kolanie. Opuchlizna pokazała się następnego dnia, przez około tydzień utykałem, nie mogłem zrobić przeprostu. Teraz ok.3 tygodnie po jest już dobrze, czasami lekki ból z lewej strony kolana, bardziej ku górze. Oczywiście wykonałem już rezonans. Opis badania zamieszczam niżej, liczę ze ktoś streści mi opis i powie dokładnie co mam uszkodzone. Bardziej prostym słownictwem. Dodam ze jestem już po rekonstrukcji ACL 2,5 roku i 1 rok po szuciu pękniętej łąkotki. Wszystko do czasu urazu było dobrze i funkcjonowało prawidłowo. Z góry dziękuje i Pozdrawiam MR kolana lewego Badanie wykonano w sekwencjach SE T1, TSE T2, PD i z FS, w płaszczyznach strzałkowych, czołowych, parakoronalnych i poprzecznych, w warstwach o grubości 2.5, 3.5 i 4mm. Pacjent przebyte operacje neguje. Stan po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego; brak danych. Niewielkie wzmożenie ilości płynu stawowego. Proteza ACL o podwyższonym sygnale i poszerzonych, zatartych obrysach- cechy uszkodzenia. Więzadło krzyżowe tylne i oba poboczne zachowane. Zmniejszenie objętości łąkotki przyśrodkowej; podwyższenie sygnału i zatarcie obrysów rogu tylnego MM, z wywinięciem uszkodzonego fragmentu łąkotki ku tyłowi. Łąkotka boczna zmian nie wykazuje. Ścieńczenie chrząstki stawowej i wgniecenie powierzchni stawowej kłykcia bocznego kości udowej, z obrzękiem szpiku kostnego podchrzęstnie. Cechy stłuczenia szpiku kostnego w nasadach kości udowej i piszczelowej. Obrzęk szpiku kostnego rzepki w okolicy przyczepu troczka przyśrodkowego. Chrząstka rzepki prawidłowa. Płyn wzdłuż przebiegu ścięgna mięśnia podkolanowego.

Szanowny Panie, doszło do uszkodzenia protezy ACL, łąkotki przyśrodkowej i powierzchni stawowej kłykcia bocznego kości udowej, dodatkowo doszło do stłuczenia szpiku kostnego kości udowej i piszczelowej