Co oznacza wynik MR kolana 36-latki?

Proszę o interpretację wyników badań rm stawu kolanowego: " Badanie stawu kolanowego lewego w płaszczyźnie strzałkowej, czołowej i poprzecznej sekwencji T1TSE Pd TSE oraz celowane na ACL w T2 przeglądowo. Artefakty ruchowe - pacjentka poruszała się w trakcie badania. Rzepka ustawiona prawidłowo. Troczki i więzadło rzepki o prawidłowej strukturze i zachowanej ciągłości. Pełnej grubości szczeliny uszkodzenia chrząstki na powierzchni stawowej rzepki z niewielką strefą obrzęku szpiku w podchrzęstnej tkance kostnej - chondromolacja IV stopnia. Pełnej grubości szczeliny uszkodzenia chrząstki na powierzchni bloczka kości udowej z towarzyszącą strefą obrzęku szpiku w podchrzęstnej tkance kostnej. Poszerzony obrys więzadła krzyżowego przedniego - objaw zwyrodnienia śluzowatego więzadła. Więzadło krzyżowe tylne i poboczne przyśrodkowe i boczne o zachowanej ciągłości. Róg przedni łąkotki przyśrodkowej niewidoczny - usunięty? Cechy zwyrodnienia wewnątrzłakotkowego trzonu i rogu łąkotki przyśrodkowej z podwyższoniem intensywności sygnału łąkotki w sekwencji T1 i T2. Łąkotka boczna prawidłowa. Pełnej grubości szczeliny uszkodzenia i znaczne ścieńczenie chrząstki na powierzchni stawowej kłykcia przyśrodkowego kości udowej z towarzyszącą rozległą strefą obrzęku szpiku i drobnymi torbielami podchrzęstnymi w tkance kostnej kłykcia - stopień IV uszkodzenia chrząstki. Ścieńczenie chrząstki na powierzchni stawowej kłykcia przyśrodkowego kości piszczelowej. Chrząstka na powierzchniach stawowych kłykci bocznych kości udowej i piszczelowej prawidłowej grubości. " Z góry pięknie dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Czy był jakiś uraz? Zabieg operacyjny? Wskazana wizyta u lekarza ortopedy