Co może oznaczać taki skrzep?
Dzień dobry, mam 20 lat od ok. Miesiąca przyjmuje hormony Aidee. Od tego momentu mam problemy z miesiączka, plamienia miedzymiesiączkowe, 4 plamy na ciele które nie znikają, obawiam się ze hemoroidy ponieważ nie raz dostaje okropnego bólu w odbycie. Ponad 2 miejsce temu leżałam w szpitalu z powodu zapalenia miednicy mniejszej od tej pory Jestem pod stała opieka ginekologa, z Usg wychodzi ze jest wszystko dobrze, macica bez zarzutów, jedynie na jednym jajniku pęcherzyk. Lekarz słysząc moje objawy, zlecił mi tygodniowy pobyt w szpitalu aby zrobil mi wszystkie potrzebne badania żeby stwierdzić czy Aidee jest dla mnie. Niestety w tym miesiącu nie mogę isc do szpitala z powodu zaplanowanych wyjazdów. Wczoraj dostałam miesiączkę (spóźnioną) w nocy obudził mnie bol brzucha, mam skrzep krwi. Dzisiaj zauważyłam dosyć niepokojąca wielkość skrzepu. Co to może być?

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
z opisu może wynikać, że objawy mogą być związane z przyjmowaniem antykoncepcji hormonalnej. Niepokojące symptomy, takie jak krwawienia międzymiesiączkowe i plamy na skórze, należy zawsze zgłaszać lekarzowi prowadzącemu, aby można było zdiagnozować przyczynę i zapewnić odpowiednie leczenie.
Bóle w okolicy odbytu mogą być spowodowane hemoroidami, ale mogą być również związane z innymi problemami, takimi jak zaparcia, nierównowaga hormonalna lub infekcja intymna.
Co do skrzepów krwi, to są one dość powszechne w trakcie miesiączki i zazwyczaj nie stanowią poważnego problemu. Jednakże, gdy skrzepy są duże lub występują zbyt często, może to wskazywać na problemy zdrowotne, takie jak mięśniaki macicy lub zaburzenia krzepnięcia krwi.
W razie możliwości, zalecamy zastosować się do rekomendacji lekarza i wykonać pełną diagnostykę.
Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w naszych artykułach, do których odsyłam poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-i-brazowe-skrzepy-w-trakcie-brania-tabletek-antykoncepcyjnych-dlaczego-tak-sie-dzieje
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skrzepy-i-krwawienie-po-zastosowaniu-tabletek-antykoncepcyjnych