Co może oznaczać takie zaczerwienienie i opuchlizna na powiekach?

Mam problem z powiekami, co jakiś czas na lewej (czasami na obu) pojawia sie zaczerwienienie i opuchlizna, łuszczy się też skóra i piecze. Czasem pojawiają się też rany. Gdy próbowałem smarować to nivea, wazeliną albo świetlikiem opuchlizna była jeszcze większa i pojawiało sie swędzenie. Dzieje sie już tak od około ponad roku co jakiś miesiąc albo dwa. Do jakiego lekarza powinienem się udać i co mi może dolegać?

Dzień dobry Panu,
myślę, że wskazana jest wizyta u dermatologa, ponieważ mogą to być objawy podrażnienia lub alergii skóry powiek. W drugim przypadku należałoby wykonać testy alergologiczne. Na chwilę obecną można udać się do apteki po emolient na okolicę oka i ewentualnie zastosować lek antyhistaminowy bez recepty (np. amertil, claritine).
Pozdrawiam,
Ewa Szmaj