Co może znaczyć swędzenie i opuchlizna powiek?

Od jakiegoś czasu swędzą mi powieki ,szczególnie dolne ,gdzie napuchły mi one, szczególnie prawa.Przemywanie rumiankiem ,niewiele poprawia.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opuchlizna czy swędzenie powiek to objaw charakterystyczny dla alergii, natomiast przemywanie ich rumiankiem nie jest wskazane – po pierwsze z uwagi na wątpliwy efekt leczniczy, a po drugie dlatego, że również rumianek może wzmagać reakcję alergiczną.

Jeżeli chodzi o doraźne działanie, to polecam żel ze świetlikiem lub przykładanie chłodnych torebek po herbacie czy też sok ze świeżych ogórków. Proszę zapoznać się z tym materiałem wideo: https://zywienie.abczdrowie.pl/oklady-z-herbaty-na-opuchniete-oczy-wideo.

Przede wszystkim zalecam jednak wizytę u lekarza – na początek okulisty. Poza przyczynami stricte okulistycznymi, jak zapalenie spojówek czy gradówka, niewykluczone jest, że przyczyną Pańskich dolegliwości jest któraś z chorób ogólnoustrojowych. Wśród takich, które manifestują się bólem, swędzeniem czy opuchlizną powiek wskazać można: nadczynność tarczycy, choroby wątroby lub nerek i wiele innych. Więcej pod tym adresem: https://uroda.abczdrowie.pl/opuchniete-powieki-przyczyny-powstawania-i-metody-leczenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.