Co może sugerować mój ból barku?
Od dwóch miesięcy boli mnie bark który promieniuje do ręki i szyji ,na początku ból nie był aż tak silny i klasyczne przeciw bólowe pomagały. Obecnie są na tyle ostre ,że muszę zażywać silne leki przeciw bólowe. W części barkowej po RTG wyszło mi widoczne owalne zacienienie na środkowo - dolnej części obojczyka. Bardzo się martwię ,co to może być?

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
w przypadku mocnego i promieniującego bólu barku problem może leżeć w różnych schorzeniach, takich jak zespół bolącego barku czy reumatoidalne zapalenie stawów. Przy tym pierwszym, ból najczęściej występuje po ostrym wysiłku fizycznym, przeciążeniu lub urazie.
Jeżeli chodzi o reumatoidalne zapalenie stawów, to dotyka ono stawów praktycznie w całym ciele, jednak zdarza się też, że atakuje bark. W takim przypadku chrząstki stawu nie mają stałego dostępu do mazi stawowej, co skutkuje stanami zapalnymi w tych okolicach. Oprócz silnego bólu występują również stany gorączkowe i ogólne osłabienie organizmu.
Odnosząc się do wyniku RTG i zacienienia w obrębie środkowo-dolnej części obojczyka, problem może też leżeć w płucach, dlatego zalecamy Pani dalszą diagnostykę i kontakt z pulmonologiem.