Co można jeść w kamicy nerkowej?

Witam.Czy w kamicy nerkowej można jeść :) marchew + groszek+kukurydzę+sałatę połączone z jogurtem i odrobiną soli. Zieloną herbatę,powidła śliwkowe. Dziękuję za szybką odpowiedź.

Dieta w kamicy zależy od rodzaju kamieni; warto wykonać badanie osadu moczu z oceną kryształów aby dowiedzieć się, jaki to rodzaj kamicy.
Jest jedna podstawowa zasada w kamicy : trzeba pić wode w ilości 2-3 litrów na dobę.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, nie podała Pani o jaki rodzaj kamieni chodzi domyślam się że o szczawiany wapnia. Proszę wyłączyć zieloną herbatę, odrobina jogurtu do sałatki nie zaszkodzi.
Pozdrawiam